לקביעת פגישת התרשמות בסטודיו

רוצה לקבל ייעוץ לגבי שמלת כלה? להגיע להתרשמות אצלנו בסטודיו? מלאי את הטופס ונענה לך בהקדם האפשרי.

כל כלה היא מיוחדת ולכל אחת יש את הבחירות והאמונות שלה בנוגע לכל מה שקשור לשמלת הכלה, חלק מהכלות יעדיפו שמלות נפוחות ומפוארות, חלק יעדיפו שמלות פשוטות ומודרניות וחלק מהכלות יחפשו שמלות מסורתיות וצנועות. אם את כלה מסורתית שמחפשת שמלת כלה אז כדאי שתמשיכי לקרוא- הנה כל מה שצריך לדעת על שמלות כלה צנועות.

 

הקדמה

שמלת כלה היא שמלה, לרוב לבנה, שכלות נוהגות ללבוש ליום חתונתן במעמד החופה כבר אלפי שנים. השמלה היא לרוב שמלה מרשימה, איכותית, לבנה וארוכה והיא נועדה לייחד את הכלה משאר האורחים וגם להבדיל את יום החתונה משאר הארועים. קיימות שמלות רבות ומאגר הסגנונות הוא אינסופי.

נכון להיום רוב השמלות שתמצאו בשוק הן פשוטות יותר מהשמלות של פעם וניתן למצוא בעיקר שמלות סטרפלס או שמלות בחיתוך לב כזה או אחר. בעבר היו בשוק בעיקר שמלות מורכבות שכללו כמה שכבות של בד ומעל מחוך, השמלות כללו גזרות מסורתיות עם שרוולים ארוכים וצווארון גבוה.

עם המודרניזציה והמהפכות שהתחוללו בכל עולם האופנה גם שמלות הכלה כמו שאר הבגדים הפכו לפשוטות וקלות יותר. אם בעבר שמלת כלה הייתה מורכבת משלוש שכבות שונות של בטנה רק בחצאית אז היום רוב השמלות עשויות משכבה אחת והן מגיעות בגזרות יותר מודרניות.

מהן השמלות הצנועות?

עולם שמלות הכלה הוא כל כך רחב שכל כלה יכולה למצוא לעצמה משהו- בין אם את מחפשת שמלה יותר פשוטה, שמלה יותר מעוטרת ומסורתית או שמלה צנועה. השמלות הצנועות הן שמלות שמכסות בבד את אזור החזה והכתפיים, לפעמים שמלה צנועה תהיה שמלת שרוול ארוך וכזו שמגיעה עד לקרסוליים- תלוי בעיצוב השמלה.

ההגדה של צניעות היא אינדבדואלית ומה שצנוע בעיני כלה אחת לא חייב להיות צנוע בעיני אחרת כך שאין מוסכמה אוניברסלית על איזה רמה של צניעות הופכת שמלה לצנועה. למרות זאת רוב השמלות הצנועות יהיו שמלות עם צווארון גבוה ושרוולים ארוכים. השמלות הצנועות דומות יותר לשמלות המסורתיות של פעם ולכן חלק מהקסם שלהם הוא גם במראה המיושן והשמור.

אילו גזרות צנועות קיימות?

השמלות הצנועות מגיעות בשלל גזרות שמשלבות בין כמה מאפיינים שונים של צניעות: הצווארון, השרוולים, אורך השמלה והגזרה הכוללת. בכל אחת מהקטגוריות יש לא מעט סגנונות צנועים שונים וכל שמלה צנועה יש הצלבה בין המאפיינים השונים. הנה הסגנונות השונים בכל קטגוריה:

הצווארון

צווארון השמלה הוא המאפיין הכי קריטי בהגדרת השמלה כצנועה. קיימים לא מעט סגנונות של צווארונים שנקראים חיתוכים או באנגלית “neckline cut”. כמה דוגמאות לחיתוכים הם ה- ״off the shoulders״ המוכר, ה-״strapless״, צווארון גולף, ״ sweetheart neckline״, חיתוך לב, חיתוך ישר ועוד.

כל החיתוכים השונים מתארים את קו החיתוך של השמלה בחלק החזה, החיתוכים הם צנועים יותר או פחות וכולם קלאסים לשמלות כלה. החיתוכים שנחשבים צנועים יותר הם לרוב חיתוכי הגולף והצווארון הגבוה משום שהם מכסים עד לאחרי הכתפיים ומעל לקו החזה. ניתן למצוא שמלות צנועות כמעט בכל סגנון.

אם אהבת שמלה מסויימת אך החיתוך שלה חשוף מידי לטעמך תמיד תוכלי להוסיף לשמלה מעטפת קטנה שנראית כמו מעטפת בלרינה- המעטפת היא חתיכת בד נוספת שנסגרת בעזרת כפתור או רוכסן בצוואר או בעורף והיא מוסיפה כיסוי באזור החזה והכתפיים. המעטפת היא פופולרית בעיקר בקרב שמלות הוינטאג׳ והיא מוסיפה חן ועדינות לכל שמלה.

אם השמלה שאהבת לא מגיעה עם מעטפת תמיד תוכלי לבקש מהמעצבת שתפתור אחת מהבד שממנו עשוייה השמלה. מעטפות רבות הן דווקא מבד תחרה שאינו תואם לשמלה משום שהן מוסיפות עוד אלמנט מפורט ועדין ללוק.

השרוולים

שרוולי השמלה הם החלק שמגיע מפנים הכתפיים ועד לכפות הידיים. השרוולים מגיעים בכל מיני אורכים שונים כמו מעבר למרפק ועד לקצות האצבעות או אפילו שרוולים קצרים מעל המרפק. בנוסף לאורך הבד השרוולים מגיעים בגזרות שונות שחלקן צמודות יותר וחלקן משוחררות יותר וגולשות על היד.

השרוול נועד לכסות את הכתפיים ולעתים גם את המרפקים וגם הוא מאפיין שניתן להוסיף לשמלה שהגיעה בלי שרוולים. רוב השרוולים יצאו מכתפיות השמלה ולכן בשמלות סטרפלס לדוגמא לא יהיו שרוולים מחוברים, גם שם ניתן להוסיף מעין כפפות לשמלה. ברוב השמלות הצנועות השרוולים יכסו בעיקר את הכתפיים ויקטינו מעט את מפתח החזה.

אורך השמלה

אורך השמלה משתנה משמלה לשמלה והוא החלק שהכי קל להתאים ולשנות. רוב שמלות הכלה יהיו באורך קרסול כלאמר שמלות ארוכות או לפחות שמלות מידי, אך לעתים נוכל למצוא גם שמלות מיני או שמלות קצרות- בעיקר בחתונות קיץ.

בשמלות הצנועות אורך השמלה נועד לכסות את הרגליים והוא נקבע לפי גובה הכלה וגזרת השמלה. השמלות הארוכות מגיעות במגוון גזרות בינהן שמלות עם שובל ארוך, שמלות באורך קרסוליים, שמלות נפוחות וארוכות או אפילו שמלות עם חצאית עפרון. השמלות הארוכות משדרות חן, אלגנטיות, יוקרה וצניעות. השובל יכול להיות גם תוספת לשמלה שניתן להוסיף מעל לשמלה הקיימת בעזרת ההינומה.

הגזרה הכוללת

ההגדרה לגזרה של השמלה בהקשר לשמלות הצנועות מתייחס גם למכלול המאפיינים של השמלה וגם לגזרת הגוף של השמלה – כמה היא צמודה, באילו אזורים, איפה היא נפוחה או נשפכת וכדומה. הגזרות הצנועות לרוב צמודות באזור הבטן ומשוחררות יותר באזור הרגליים מטעמי צניעות, בנוסף הן לרוב צמודות ומחוייטות בחלק העליון כמו השמלות של פעם.

קיימות גם שמלות צנועות בגזרות צמודות ואחת מהגזרות הנפוצות ביותר בעולם השמלות הצנועות היא גזרת השמלה הצמודה והארוכה שמשלבת בין חצאית עפרון ארוכה לבין גזרה עליונה עם צווארון גבוה ושרוולים ארוכים. לרוב השמלה בגזרה הזו תהיה מצופה בסוג מסוים של תחרה ותגיע בצבע אוף וויט.

הגזרה הכוללת משלבת בתוכה גם את הצווארון, השרוולים ואורך השמלה וגם את המקומות שבהם השמלה מחבקת את הגוף, הקטגורייה הזו היא המשתנה ביותר בין כלה לכלה משום שבדיוק בחלק זה ההגדרה לצניעות היא אינדבדואלית.

איך הצניעות היא אינדבדואלית?

כשמדובר בגזרת השמלה בשביל כל אישה צניעות היא דבר אחר- בשביל אחת כיסוי המרפקים היא משמעות הצניעות, בשביל אחרת כיסוי החזה, אחת מעדיפה שמלה ארוכה ובשביל אחרת גם שמלה צמודה היא חשופה מידי – הצניעות אינה חד משמעית וכל אחת צריכה לבחור שמלה שמרגישה לה מסורתית ומיוחדת.

האמביוולנטיות של הצניעות היא זו שהופכת את עולם שמלות הכלה הצנועות לכל כך מגוון ויפה- כי כל כלה יכולה להרגיש צנועה בדרך אחרת. בזכות הפרשנות הרחבה קיימות לא מעט גזרות של שמלות צנועות שכל אחת יכולה להיות שונה לחלוטין מקודמותיה.

מהן השמלות הנפוצות ביותר?

השמלות הצנועות הנפוצות ביותר בעולם המעצבים הן רבות, בין הגזרות השונות נוכל למצוא את שמלות התחרה הצמודות עם השרוולים הארוכים והצווארון הגבוה, את השמלות הקלאסיות מעולם הנסיכות עם חיתוך הלב והשרוולים הארוכים עם הכתפיים הנפוחות, גזרות המחוך שלרוב כוללות שמלה נפוחה עם חלק עליון דמוי מחוך ועוד.

אצל רוב המעצבים וברוב החנויות קיימות בכל קולקציה שמלות שהן שמלות צנועות אך קיימות גם חנויות יעודיות שמתמקדות בשמלות מהסוג הזה. בנוסף הרבה פעמים נוכל לראות אצל מעצבים קולקציה שלמה שמוקדשת לשמלות צנועות ומסורתיות גם אם הסטייל הרגיל של המעצבים הוא לא צנוע.

לסיכום

שמלות כלה הן חלק ממסורת מדהימה שבה כלות לובשות שמלות לבנות ומפוארות ביום חתונתן. השמלה נועדה לייחד את הכלה ואת מעמד הנישואים, לייצג טוהר ומחוייבות וכדי לחגוג את המעמד הדתי והמסורתי באירוע. שמלות הכלה התפתחו לאורך השנים ביחד עם שאר שינויי האופנה בעולם ועם השנים השמלות הופכות למודרניות ופשוטות יותר.

השמלות הנפוצות ביותר היום כוללות לרוב קווים פשוטים, בדים חלקים לבנים ומבריקים, חיתוכים עכשוויים כמו ה״סטרפלס״ ועוד. בעבר השמלות היו מעט יותר מורכבות והן היו בנויות ממספר רב של שכבות שונות ומעליהן מחוך שהבליט את הגזרה הנשית. השמלה הקלאסית של היום מזכירה בצורתה את השמלות של פעם בעזרת חצאית נפוחה וחלק עליון צמוד ומחוייט.

הצניעות היא אינדבדואלית ולכן בעולם השמלות נוכל למצוא מגוון רב של שמלות כלה צנועות- כל אחת דומה ושונה לחלוטין מהאחרת. בין המאפיינים שמשתנים בין שמלה לשמלה נראה את הצווארון, השרוולים, אורך השמלה וגזרתה. השמלות הצנועות תלויות בהגדרתה של הכלה לצנוע ולכן אין הגדרה חד משמעית לשמלה המושלמת. השמלות הצנועות הן אינדבדואלית ואל תפחדי לחפש את השמלה שנראית בעינייך מסורתית, מיוחדת וצנועה. בהצלחה בחיפוש ושיהיה במזל טוב!

לתיאום פגישה

מלאי את הטופס ונחזור אליך בהקדם.