חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שמלות שניות

שמלת "סלין"

לתמונות נוספות

שמלת "סלין"

לתמונות נוספות

אוברול "סימון"

לתמונות נוספות

אוברול "סימון"

לתמונות נוספות

שמלת "לורן"

לתמונות נוספות

שמלת "לורן"

לתמונות נוספות

שמלת "רום"

לתמונות נוספות

שמלת "רום"

לתמונות נוספות

שמלת "אדריאן"

לתמונות נוספות

שמלת "אדריאן"

לתמונות נוספות

שמלת "קלואי"

לתמונות נוספות

שמלת "קלואי"

לתמונות נוספות

שמלת "לוסי"

לתמונות נוספות

שמלת "לוסי"

לתמונות נוספות

שמלת "בל"

לתמונות נוספות

שמלת "בל"

לתמונות נוספות

שמלת "רובין"

לתמונות נוספות

שמלת "רובין"

לתמונות נוספות

שמלת "ים"

לתמונות נוספות

שמלת "ים"

לתמונות נוספות

שמלת "טיילור"

לתמונות נוספות

שמלת "טיילור"

לתמונות נוספות

שמלת "פרלה"

לתמונות נוספות

שמלת "פרלה"

לתמונות נוספות

שמלת "אמבר"

לתמונות נוספות

שמלת "אמבר"

לתמונות נוספות
לקביעת פגישת התרשמות בסטודיו

רוצה לקבל ייעוץ לגבי שמלת כלה? להגיע להתרשמות אצלנו בסטודיו? מלאי את הטופס ונענה לך בהקדם האפשרי.

ככל שחתונות ממשיכות להתפתח, כך גם מגמות אופנת הכלות. טרנד כזה שזכה לפופולריות עצומה הוא הרעיון של שמלות שניות. שמלה שנייה היא בגד שהכלה מחליפה אליו לאחר שלבשה את שמלת הכלה במהלך הטקס. מאמר זה בוחן את המשמעות של שמלות שניות ואת הסיבות לכך שכלות מודרניות רבות בוחרות בלבוש המעבר הזה.

מקורות היסטוריים של שמלות שניות

למעשה, המסורת של החלפה לשמלה שנייה לאחר טקס החתונה שורשיה בתרבויות שונות לאורך ההיסטוריה. ברומא העתיקה למשל, כלות חבשו לעתים קרובות פלמאום, צעיף צהוב בוהק, במהלך הטקס. לאחר מכן, הם היו מחליפות לשמלה פרקטית יותר עבור החתונה. באופן דומה, בסין, כלות לבשו באופן מסורתי צ'יפאו או צ'ונגסאם אדום תוסס במהלך הטקס, ואז החליפו לשמלה צבעונית ורקומה עבור קבלת הפנים.

סמליות ומעשיות

הרעיון של שמלות שניות מגלם אלמנטים סמליים ומעשיים כאחד. באופן סמלי, פעולת ההחלפה לשמלה אחרת מייצגת את המעבר של הכלה מההיבטים הצורניים והטקסיים של החתונה לאווירה הרגועה והחגיגית יותר של קבלת הפנים. זה מסמן מעבר ממסורות עתיקות יומין לביטוי אישי יותר של הסגנון והאישיות של הכלה.

למעשה, שמלות שניות מאפשרות לכלה לנוע בחופשיות רבה יותר, לרקוד ולהתערבב עם אורחים ללא המגבלות של שמלת כלה עשירה ומעוטרת בכבדות. השמלה השנייה היא לרוב קלה ונוחה יותר, מה שמאפשר לכלה ליהנות מהחגיגות במלואן ולהפיק את המרב מהיום המיוחד שלה.

סגנון ועיצוב

שמלות שניות מגיעות במגוון רחב של סגנונות ועיצובים, הנותנים מענה לטעמים והעדפות שונות. חלק מהכלות בוחרות בשמלת קוקטייל המשדרת אלגנטיות ותחכום, בעוד אחרות בוחרות בשמלה שובבה וקצרה יותר המאפשרת קלות תנועה. בחירת הבד, הצבע והקישוטים תלויה בנושא ובסגנון הכללי של החתונה. כלות רבות גם בוחרות שמלה שנייה המשלימה את שמלת הכלה, ויוצרת אנסמבל מגובש ומסוגנן.

התאמה אישית

אחת הסיבות העיקריות לכך שכלות בוחרות בשמלה שנייה היא ההזדמנות להתאים אישית את לבוש החתונה שלהן עוד יותר. זה מאפשר להם לשלב אלמנטים, כמו תחרה מורכבת, חרוזים או רקמה שאולי לא היו פרקטיים עבור שמלת הכלה עצמה. כלות יכולות גם לבחור להוסיף פרטים ייחודיים, כגון חצאית על הניתנת להסרה, שרוולים ניתנים להסרה, או חגורת סטייטמנט, כדי לשנות את המראה שלהן ללא מאמץ.

שיקולי תקציב

חתונות יכולות להיות יקרות, והעלות של שמלת כלה היא לרוב חלק משמעותי מהתקציב. על ידי בחירת שמלה שנייה, כלות יכולות לחסוך כסף ועדיין יש להן הזדמנות ללבוש בגד מדהים ואיכותי. שמלות שניות נוטות להיות זולות יותר מכיוון שהן לרוב פחות מורכבות ודורשות פחות בד מאשר שמלות כלה מסורתיות.

התזמון הוא המפתח

כאשר מתכננים שמלה שנייה, חשוב לקחת בחשבון את העיתוי של החלפת השמלה. בדרך כלל, כלות בוחרות להחליף לשמלה השנייה שלהן לאחר הטקס ולפני קבלת הפנים. זה מאפשר מעבר חלק ומבטיח שהכלה תוכל לעשות את הכניסה הגדולה שלה בלבוש החדש. חשוב מאד לתאם עם מתכנן החתונות, הצלם וכל מי שצריך כדי להבטיח שהחלפת השמלה תתרחש בצורה חלקה וברגע הנכון.

פרקטיות ונוחות

בעוד שסגנון חשוב, אין להתעלם מהפרקטיות והנוחות בבחירת שמלה שנייה. קחו בחשבון את המקום, תנאי מזג האוויר ומשך הזמן שבו תלבשו את השמלה. מומלץ מאד לבחור בבד נושם ונוח, במיוחד אם אתן מתכננות לרקוד או לעסוק בפעילויות אחרות במהלך קבלת הפנים. בנוסף, ודאו שהשמלה מאפשרת קלות תנועה ואינה מגבילה מדי. זכרי, את רוצה בראש ובראשונה ליהנות מהיום המיוחד שלך מבלי להרגיש מוגבלת על ידי הלבוש שלך.

תיאום עם נושא החתונה

כדי לשמור על אסתטיקה מגובשת, חיוני לבחור שמלה שנייה שתשלים את נושא החתונה הכולל שלך. שקלי אלמנטים כגון לוח צבעים, סגנון ורמת רשמיות. השמלה השנייה צריכה להיות בהרמוניה עם העיצוב, שמלות השושבינה ושאר האלמנטים החזותיים של החתונה. לדוגמה, אם את עורכת חתונה בנושא כפרי, שמלה בסגנון בוהמייני זורחת עשויה להיות בחירה הולמת לשמלה השנייה שלך.

טיפים לבחירת אביזרים

אביזרים ממלאים תפקיד חיוני בהשלמת מראה הכלה הכללי. בעת בחירת אביזרים שילוו את השמלה השנייה שלך, שקלי את קו הצוואר, הבד והקישוטים של השמלה. עבור שמלה פשוטה ומאופקת, תוכלי לבחור בתכשיטי סטייטמנט או פריט שיער נועז כדי להוסיף נופך של זוהר. אם השמלה עצמה מעוטרת בצורה מורכבת, בחרי באביזרים עדינים יותר כדי להימנע מהכבדה על המראה הכללי. בנוסף, קחי בחשבון את התסרוקת והאיפור שלך בבחירת אביזרים כדי להבטיח שהם יתאימו בצורה חלקה.

שימור הזיכרונות

לאחר החתונה, ודאי תרצי לשמור את השמלה השנייה שלך כמזכרת אהובה. שקלי שירותי ניקיון ושימור מקצועיים כדי להבטיח שהשמלה שלך תישאר במצב טוב במשך שנים רבות. בנוסף, לכידת תמונות יפות של עצמך הן בשמלת הכלה והן בשמלה השנייה בהחלט תאפשר לך לחיות מחדש את הרגעים המיוחדים של יום חתונתך ולהציג את האלמנטים הייחודיים של סגנונך.

לסיכום

המסורת של החלפה לשמלה שנייה לאחר טקס החתונה התפתחה להיות טרנד פופולרי בקרב כלות מודרניות. שמלות מעבר אלו מציעות יתרונות סמליים ומעשיים כאחד, המאפשרים לכלות לבטא את הסגנון האישי שלהן, לנוע בחופשיות ופשוט להינות באופן מלא.

בחירת שמלה שנייה מאפשרת לכלות לבטא את הסגנון האישי שלהן, לשפר את הנוחות ולהוסיף נופך נוסף של זוהר ליום חתונתן. על ידי התחשבות בגורמים כמו תזמון, פרקטיות, תיאום עם נושא החתונה ובחירה בסלון שמלות כלה מקצועי כלות יכולות להבטיח מעבר חלק לשמלה השנייה שלהן. עם האביזרים הנכונים ושימור מתחשב, ניתן להוקיר את הזיכרונות הקשורים לשמלה השנייה לכל החיים.

אז אמצו את הרעיון של שמלה שנייה וצאו למסע מרגש של סגנון, נוחות וביטוי עצמי ביום המיוחד שלכן. עם מגוון רחב של סגנונות, עיצובים ואפשרויות התאמה אישית, שמלות שניות הפכו למרכיב חיוני ברפרטואר אופנת החתונה של הכלה. בשביל מה להגביל את עצמך לשמלה אחת כשאפשר שתיים ולחוות את הטוב שבשני העולמות ביום המיוחד שלך?

לתיאום פגישה

מלאי את הטופס ונחזור אליך בהקדם.